Dzień Pluszowego Misia

Krosno

Światowy Dzień Pluszowego Misia Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie, Którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie. Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj Dziś święto nad świętami: DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
W dniu 28 listopada dzieci z Przedszkola w Ustjanowej Górnej wraz organizatorem Pedagogiczną Biblioteką w Ustrzykach Dolnych brały udział
w obchodach Światowego Święta Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego ulubionego przyjaciela „Pluszowego Misia”, który towarzyszył im przez cały dzień.
Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Odbyły się także konkursy m.in. zjedzenie z talerzyka jak najszybciej miodek, zbieranie wykałaczek rękawicą misia. Nie zabrakło również konkursu dla wszystkich  – rysowanie misia z zasłoniętymi oczyma, z którego wyłoniono najlepsze prace.
Ponadto każda grupa przygotowała wiersz o misiu i zaprezentowała wszystkim misiom, które w tym dniu były w przedszkolu.
Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom obecność prawdziwego Pluszowego Misia, który odwiedził ich w tym dniu . Chętnie opowiadał dzieciom o sobie, rozmawiał i żartował, a także zadawał dużo misiowych pytań. Okazało się, że nawet misiowe zagadki nie były dla dzieci trudne. Wszystkie przedszkolaki chciały przytulić się do naszego gościa. Następnie dzieci zaprosiły misia do tańca i wspólnych tańców.
Cała zabawa zakończyła się wspólnym zdjęciem, na które został zaproszony dyrektor Szkoły Podstawowej pan Marek Konopka.
Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.
Obchody Święta Pluszowego Misia dla wszystkich dzieci przygotowała pani Beata Sawinda – nauczyciel bibliotekarz PBW w Krośnie Filia w Ustrzykach Dolnych.

 

Autor: Elżbieta Wilusz