TREŚĆ GŁÓWNA

Tryb wyświetlania

Lesko

Opis alternatywny

CICHE ŻYCIE NA PŁÓTNIE

Termin „martwa natura”, a właściwie stil-leven czyli w dosłownym tłumaczeniu „ciche, nieruchome życie” pojawiał się w holenderskich inwentarzach sztuki już w połowie XVII wieku.

Lesko

Opis alternatywny

Międzynarodowy dzień książki dla dzieci – 2 IV

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzimy co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Na wybór patrona tego dnia miał wpływ fakt,

Lesko

Opis alternatywny

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest czytanie dzieciom, do czego regularnie zachęcają nauczyciele, psychologowie oraz specjaliści zajmujący się kwestiami dziecięcego rozwoju.

Lesko

Opis alternatywny

Książki pasją pisane

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj

Lesko

Opis alternatywny

Światło – forma –kolor

Jednym z gatunków sztuk plastycznych jest martwa natura. W tym wypadku słowo „martwy” oznacza nieruchomy model, a „natura” dotyczy sposobu tworzenia dzieła. Malowanie z natury odbywa się przez

Lesko

Opis alternatywny

Dzień Ojca 2020

Dzień Taty to wspaniała okazja do tego, aby wspólnie z ojcem spędzić czas – bez pośpiechu, bez zerkania na telefon, w miłej atmosferze. Właśnie z tej okazji przygotowaliśmy mały upominek dla każdego TATY.

Lesko

Opis alternatywny

Fantastyczny majowy weekend

Przed nami ostatni majowy weekend, dajmy się więc porwać w wir fantastyki literackiej, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie świat czarów i magii miesza się z fikcją naukową.

Lesko

Opis alternatywny

Romantyczny weekend z książką

Z cyklu majowe weekendy z książką, tym razem zapraszamy do romantycznej podróży w świat fikcji literackiej gdzie miłość to: „miłość od pierwszego wejrzenia, od ostatniego wejrzenia, od każdego, wszelkiego wejrzenia” (Vladimir Nabokov Lolita).

Lesko

Opis alternatywny

Majowe weekendy z książką

Rozpoczynamy akcje Majowe weekendy z książką. Na ten weekend proponujemy Państwu książki kryminalne dla dorosłych, ale również w naszych rekomendacjach znalazły się propozycje dla dzieci.