Czytelnia IBUK LIBRA

Usługi

Od połowy grudnia 2013 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie przystąpiła do konsorcjum Podkarpackich Bibliotek Pedagogicznych Elektronicznego Zasobu Bibliotecznego i  wspólnie z trzema bibliotekami pedagogicznymi województwa podkarpackiego wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA.

Serwis IBUK LIBRA to elektroniczne wersje publikacji oferowanych przez wiele wydawnictw w Polsce, m.in. Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwa Akademickie i inne. W serwisie znajdują się również publikacje Wydawnictwa WSPol. Z serwisu IBUK LIBRA można korzystać ze wszystkich komputerów w sieci biblioteki oraz z dowolnego miejsca, po otrzymaniu bezpłatnie kodu PIN od Biblioteki.

IBUK LIBRA to:
• bogaty wybór publikacji największych polskich wydawców akademickich, profesjonalnych i popularnych
• wyjątkowy księgozbiór niedostępny na innych platformach
• całodobowy dostęp do książek z dowolnego miejsca
• zaawansowane narzędzia do pracy z tekstem – przygotowane z myślą o studentach, wykładowcach, czytelnikach, profesjonalistach
• treści książek powiązane ze słownikami i encyklopedią Wydawnictwa Naukowego PWN
• nowoczesna technologia pozwalająca na korzystanie z książek także na urządzeniach mobilnych

Ibuk Libra pozwala nie tylko na czytanie książek, ale również na zaawansowaną pracę z e-książką (dodawanie zakładek, notatek, wyszukiwanie wewnątrztekstowe, tagowanie, tworzenie własnej półki z książkami, czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych).
Aby korzystać z zaawansowanych narzędzi do pracy z tekstem należy utworzyć swoje osobiste konto myIBUK: (adres e-mail, hasło), przy korzystaniu z oferty z komputera domowego podać także kod aktywacyjny PIN.

Serdecznie zapraszamy do  korzystania z serwisu.  Kliknij aby przejść do Czytelni IBUK LIBRA.

Informacji o IBUK LIBRA udziela:
Katarzyna Materna
  13 43215 72, wew. 27
  katarzyna.materna@pbw.org.pl

Autor: Katarzyna Materna