Wakacje z Franklinem

Krosno

26 lipca 2018 r. w PBW w Krośnie odbyły się zajęcia literacko-edukacyjne dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia sióstr św. Józefa w Krośnie „Wakacje z Franklinem”.
Zielony żółw Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z serii powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Każdy tomik to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka. Postacie wykreowane przez autorki są wzorcem do naśladowania nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach życiowych.
Opowieść "Franklin i komputer", której dzieci wysłuchały, to jedna z obowiązkowych lektur w dzisiejszych czasach. Franklin wpada w sidła gry komputerowej i zaniedbuje swoich przyjaciół. Jest to tylko namiastka problemu, z którym obecnie spotyka się większość rodziców. W opowiadaniu  wszystko zostaje "zwalczone w zarodku", kiedy problem jeszcze nie jest ogromny i trudny do naprawy.
Franklin szybko zrozumiał, czym jest prawdziwe życie. I to ,że lepiej budować tamę
w rzeczywistym świecie z przyjaciółmi, niż na ekranie komputera. Nasze przedszkolaki potwierdziły w swoich wypowiedziach, że zrozumiały przesłanie książki.
W drugiej części spotkania dzieci obejrzały kilka krótkich filmików o żółwiu Franklinie i jego przyjaciołach.
 

Autor: Katarzyna Materna