Uroczyste otwarcie wystawy „Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok”

Krosno

Od wtorku 10 maja w Sali konferencyjnej PBW w Krośnie można oglądać wystawę pt. „ Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok”.W imieniu organizatorów uroczystego otwarcia dokonała Dyrektor PBW W Krośnie Małgorzata Szybiak.

Ekspozycja zatytułowana „Ignacy Łukasiewicz – Polak, który rozświetlił mrok” przedstawia postać Ignacego Łukasiewicza poprzez bogatą literaturę zgromadzoną w naszej bibliotece. Prezentowane zbiory pozwolą zapoznać się z dokonaniami i rolą Ignacego Łukasiewicza – ojca polskiego przemysłu naftowego, farmaceuty, działacza niepodległościowego.

Na uroczystość otwarcia przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Krośnie , którzy wysłuchali niezwykle interesującej i bogatej w fakty prelekcji wygłoszonej przez Dyrektora Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce - Barbarę Olejarz.
Młodzież miała również okazję sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą Patrona Roku 2022 – Ignacego Łukasiewicza w interaktywnym quizie, który przeprowadził  Wicedyrektor PCEN Oddział Krosno – Andrzej Dziugan. Uczniowie, którzy najszybciej udzielili  poprawnych odpowiedzi otrzymali nagrody ufundowane przez Organizatorów.

Uzupełnieniem treści wystawy była projekcja filmu „Łukasiewicz- nafciarz romantyk” zrealizowany przez Telewizję „OBIEKTYW” w cyklu „Historyczny Pejzaż Podkarpacia”.

Organizatorzy wystawy PBW W Krośnie, Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce oraz PCEN Oddział Krosno serdecznie zapraszają szkoły do skorzystania z tej niecodziennej lekcji historii.

Zobacz też wystawę w mediach : 
Krosno112
Terazkrosno
Trendy Radio
Trendy Radio

Autor: Katarzyna Materna