Tydzień Bibliotek 2022

Krosno

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” – pod takim hasłem odbywać się będą wydarzenia organizowane przez biblioteki w ramach Tygodnia Bibliotek (8-15 maja 2022).
A oto co dla Was przygotowaliśmy.

W Krośnie zobaczyć możecie wystawę pt. „Ignacy Łukasiewicz - Polak, który rozświetlił mrok”, wziąć udział w sesji fotograficznej „W roli głównej… KSIĄŻKA” oraz zaadoptować lub wymienić się roślinką w ramach akacji „Plantcrossing w Bibliotece”.

W Filii w Brzozowie uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach czytelniczych  „Dawne i nowe książki czyli opowieści z dziejów książki”, czy też  „Świat na półce – kraje, ludy, obyczaje”. Czas świętowania umili wystawa prac plastycznych uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Brzozowie  „Wiosna, ach to ty”.

Filia w Jaśle przygotowała dla młodych czytelników zajęcia czytelnicze: "Z biblioteki w świat"  i  "Coś nowego nie znaczy gorszego” oraz  quiz „Nasze lektury - Z jakiego kraju pochodzi autor książki? czyli Jak dobrze znasz szkolne lektury?”.

Filia Sanok zaprasza na  zajęcia dla uczniów „Magiczne pudełko słów” oraz warsztaty czytelnicze „Literki piórkiem malowane”.
W Filii w Ustrzykach Dolnych odbędzie się II edycja konkursu Mistrz Pięknego Czytania w klasach I-III.

Filia w Lesku realizować będzie tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek w trakcie zajęć czytelniczych „Pozytywne różnice - rzecz o akceptacji”.

Na naszej stronie www oraz FB publikować będziemy relacje z tych wydarzeń oraz wiele ciekawych materiałów promocyjnych specjalnie przygotowanych na tę okazję.
Zapraszamy do wspólnego świętowania!


Autor: Katarzyna Materna