Rusza akcja "Pakiet ProStudent"

Krosno

Rok akademicki 2020/2021 z pewnością będzie dla studentów wyjątkowy ze względu na sytuację epidemiczną oraz różne modele nauczania. Aby ułatwić życie studenckie Pedagogiczna biblioteka Wojewódzka w Krośnie zaprasza Żaków do skorzystania z wielu udogodnień w ramach akcji „Pakiet ProStudent. Akcja trwać będzie od  15 października do końca listopada br.
Studenci, którzy zdecydują się w tym czasie zapisać do biblioteki i otrzymają kartę biblioteczną uprawniającą do korzystania ze zbiorów Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie i jej pięciu filii , oraz zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.
Nasze propozycje dla studentów to  nie tylko tradycyjne rozwiązania ale  pakiet zintegrowanych usług bibliotecznych oraz  innowacyjne technologie , które  usprawnią naukę  studentom bez wychodzenia z domu.
Warto przypomnieć, że użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Ponadto trwa  promocja darmowej dostawy. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.
Wygodnym i praktycznym rozwiązaniem dla wielu użytkowników szczególne dla studentów  jest nasza aplikacja mobilna "e-Biblioteki Pedagogiczne" na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store) , która umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny  dostęp do nowoczesnych e-usług.
Aby skrócić czas wytężonej pracy umysłowej i wielogodzinnego wertowania tysiąca książek polecamy studentom wzbudzającą największe zainteresowanie  e-usługę: zamawiania skanów lub kserokopii artykułów z czasopisma lub fragmentów książek.
Ale to nie wszystko użytkownicy Biblioteki mają możliwość  skorzystania z „Book Roomu” -  pokoju pracy twórczej indywidualnej i zespołowej. Do dyspozycji użytkowników  w nowym zaprojektowanym pomieszczeniu znajduje się komputer z dostępem do Internetu, projektor multimedialny oraz tablica suchościeralna. 
 Każdy student otrzyma indywidualny instruktaż  korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich nowych funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.
Zapraszamy studentów wszystkich uczelni wyższych.

Autor: Katarzyna Materna