Program wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich przedszkolach - 2 edycja

Krosno

Miło nam poinformować, że nowym roku szkolnym będziemy kontynuować wsparcie wybranych przedszkoli w Krośnie, Jaśle, Brzozowie, Sanoku, Lesku i Ustrzykach Dolnych w realizacji Programu Powszechnej Dwujęzyczności. Druga edycja programu realizowana jest przez Departament Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego we współpracy z nauczycielami konsultantami oraz nauczycielami bibliotekarzami Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie. Program będzie realizować 25 podkarpackich przedszkoli.

Celem Programu jest propagowanie wiedzy o dwujęzyczności i korzyściach, jakie z niej płyną dla dzieci, ich rodzin i placówek edukacyjnych, ale też w szerszej skali dla samorządów i struktur oświatowych. Program Powszechnej Dwujęzyczności to nowy standard w edukacji. Dzieci wychowywane w dwujęzyczności – równolegle poznają język ojczysty i język angielski w czasie codziennych zabaw i aktywności.

Na wczorajszej konferencji "Dwujęzyczni od przedszkola - program wsparcia dwujęzyczności w podkarpackich przedszkolach" mogliśmy wspólnie dokonać podsumowania realizacji programu przez przedszkola w roku ubiegłym i zobaczyć jak kreatywnie przedszkola wdrażają ten program.
Wszystkim osobom zaangażowanym w realizację programu powszechnej dwujęzyczności składamy podziękowania za współpracę i życzymy dużo radości i satysfakcji w nowym roku szkolnym w pracy nad rozwojem kompetencji bilingwalnych swoich podopiecznych.

Zdjęcia z konferencji pochodzą z fanpage’a Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

Autor: Katarzyna Materna