„Od znaku do litery, czyli krótka historia pisma”

Krosno

W ramach Tygodnia Bibliotek w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie odbyły się zajęcia dla uczniów klas IV, poświęcone historii pisma. Nasza bibliotekę odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie
Podczas spotkania dzieci miały okazję przenieść się w czasie i poznać fascynującą historię powstawania pisma. Oglądając autentyczne artefakty związane z rozwojem pisma, za pomocą rozszerzonej rzeczywistości, uczestnicy spotkania mogli z bliska przyjrzeć się pierwszym znakom i literom, które kiedyś stanowiły podstawę komunikacji. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o książeczkę o tym samym tytule, przygotowaną przez nauczycieli bibliotekarzy z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.
Podczas naszych zajęć nie zabrakło również aktywności edukacyjnych - uczniowie wzięli udział w quizie na platformie Kahoot, odpowiadając na pytania dotyczące historii pisma. Była to nie tylko świetna zabawa, ale też doskonała okazja do utrwalenia zdobytej wiedzy.
Spotkanie "Od znaku do litery, czyli krótka historia pisma" rozbudziło zainteresowanie  różnymi formami komunikacji z przeszłości – począwszy  od rysunków naskalnych aż po wynalazek druku Johannesa Gutenberga w XVw.
Zapraszamy wszystkie zainteresowane grupy do wzięcia udziału w zajęciach.
Czekamy na Was i zapewniamy niezapomniane doświadczenia pełne nauki i zabawy!
 

Autor: Katarzyna Materna