Nasza Biblioteka dołączyła do systemu wypożyczeń międzybibliotecznych ACADEMICA

Krosno

Zapraszamy Użytkowników do korzystania w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krośnie z nowej usługi dostępu do Cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej książek i czasopism naukowych ACADEMICA , utworzonej przez Bibliotekę Narodową.
ACADEMICA pozwala na dostęp do ponad 2,7 ml pełnotekstowych publikacji ze zbiorów Biblioteki Narodowej – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców. Tak ogromna baza wiedzy stanie się z pewnością ważnym narzędziem w nauce, pracy badawczej oraz dydaktycznej.

Szczegółowe zasady korzystania z systemu dostępne są w Podręczniku czytelnika .

Academica oferuje możliwość korzystania z zasobów z domeny publicznej, które są udostępniane na wolnych licencjach lub w oparciu o licencje udzielone BN, jak i ze zbiorów objętych ochroną prawa autorskiego.

Publikacje, które wciąż są chronione prawem autorskim można przeglądać na dedykowanym terminalu w Czytelni Ogólnej  Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie (I piętro) w godzinach: pn.-pt.: 9.00-18.00,śr. - nieczynna,  sb.: 8.00-13.00 oraz  w Filiach w godzinach ich pracy.
System rezerwacji online pozwala zarejestrowanemu użytkownikowi zarezerwować wybrane publikacje na określony dzień oraz godzinę.

Autor: Katarzyna Materna