NARODOWE CZYTANIE 2022 - relacja

Krosno

XI edycja Narodowego Czytania za nami. Tym razem w pięknych okolicznościach przyrody Parku Jordana czytaliśmy "Ballady i romanse". Okazja ku temu była niezwykła, ponieważ 200 lat temu ukazało się pierwsze wydanie tego wybitnego dzieła Adama Mickiewicza.
Zobaczcie jak było...


Filia w Lesku

Do Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza w tym roku leska filia zaprosiła uczniów 1 klasy Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku. 16 września wspólnie przeczytaliśmy utwory „Romantyczność”, „Powrót taty” i „To lubię”.


Filia w Sanoku
Sanocka filia PBW w Krośnie wraz z uczniami klasy 6 c ze Szkoły Podstawowej nr 4 przyłączyła się do akcji wspólnego czytania. 6 września 2022 r. w czytelni biblioteki uczniowie wraz ze swoją wychowawczynią wspólnie czytali wybrane utwory z tomiku „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
10 września  nauczyciele bibliotekarze wspólnie z uczestnikami kursu języka polskiego czytali na Stacji Sanok-Ukraina.
Do wspólnego czytania zaprosiliśmy także Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, w którego gmachu mieliśmy okazję gościć.
Zobaczcie naszą fotorelację


Filia w Brzozowie
Na tegoroczne obchody Narodowego Czytania brzozowska Filia PBW w Krośnie zaprosiła młodzież z klasy 3a Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie. Zanim w południe 9 września przystąpiliśmy do wspólnej interpretacji kilku wybranych utworów z „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, w nastrój lektury wprowadził nas film „Mickiewicz w Wilnie”. A samemu czytaniu towarzyszyła muzyka Fryderyka Szopena.


Filia w Ustrzykach Dolnych
Ustrzycka filia PBW w Krośnie przy PZPW w Rzeszowie włączyła się w akcję czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. W klimatycznej księgarni „Papirus i kawa” czytaliśmy razem z uczniami klasy II n Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego .wybrane utwory z tomiku naszego wieszcza. W miłej atmosferze, przy herbatce i kawie zaproszeni goście oraz klienci księgarni- wysłuchali wybranych utworów. Symbolem naszego czytelniczego spotkania były białe lilie, którymi obdarowane zostały czytające panie.


XI Narodowe Czytanie z jasielską Filią
Tegoroczne Narodowe Czytanie, zorganizowane przez jasielską Filię we współpracy z Medyczno-Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle, odbyło się w przepięknej scenerii Pałacu Sroczyńskich w Jaśle. Do wspólnego czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza włączyli się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle,  Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle oraz studenci Centrum.  Zgromadzona publiczność wysłuchała m.in. ballad „Rybka”, „Romantyczność”, „Świtezianka” i „Powrót taty” przeplatanych piosenkami: walc z filmu „Noce i dnie”, „Ani słowa”, „Wariatka tańczy”, ”Sen we śnie” i „Czas nas uczy pogody”. W imieniu organizatorów bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym czytelniczym wydarzeniu.
 

Autor: Katarzyna Materna