Konferencja „SP! SERCE I POMOC”

Krosno

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie w ramach wsparcia projektu Podkarpackiego Kuratora Oświaty „SP! SERCE I POMOC” uczestniczyła w konferencji dla dyrektorów szkół, którzy podjęli się realizacji projektu.
Głównym założeniem projektu jest zachęcenie szkół do podejmowania autorskich i innowacyjnych działań, które poprawią i ułatwią uczniom klas trzecich przyjazne przejście na wyższy etap edukacyjny i związane z nim wymagania, celem wyeliminowania niepowodzeń szkolnych.
Biblioteka na konferencji zaprezentowała zbiory biblioteczne, które wzbogacą warsztat pracy nauczyciela. Dla wszystkich uczestników konferencji zostały przygotowane pakiety biblioteczne  (zestawienie bibliograficzne, płyta CD z prezentacjami: „Oferta PBW w Krośnie na rok szkolny 2021/2022, „Włącz Bibliotekę – priorytety edukacyjne na rok szk. 2021/2022”, „Adaptacja uczniów klas 3 i 4 do kolejnego etapu edukacyjnego - zbiory Biblioteki wsparciem projektu dla szkół podstawowych woj. podkarpackiego” ). W swoim wystąpieniu Pani Wicedyrektor Romualda Wojnar zachęciła nauczycieli realizujących projekt do korzystania z oferty biblioteki pedagogicznej.
Wszystkim szkołom otrzymującym akredytację Podkarpackiego Kuratora Oświaty gratulujemy i życzymy wielu innowacyjnych pomysłów w realizacji projektu.
W zakładce OFERTA WSPOMAGANIA znajdą Państwo materiały dotyczące projektu „SP! SERCE i POMOC”

Autor: Katarzyna Materna