BiblioStarter dla Studenta w PBW w Krośnie

Krosno

Odebraliście już swój Studencki BiblioStarter? Jeżeli jeszcze nie, to spieszcie się! Już 15 października rozpoczynamy nową edycję akcji „BiblioStarter dla Studenta”.
Do końca listopada Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przy PZPW i filie zapraszają studentów do skorzystania z wielu bibliotecznych udogodnień.
W tym okresie studenci, którzy zdecydują się zapisać do biblioteki , otrzymają zwiększony limit wypożyczeń, który będzie obowiązywał przez cały okres studiów. Zapisu do biblioteki można dokonać przez Internet, a swoje dane osobowe potwierdzić z wykorzystaniem Profilu Zaufanego. Oprócz bogatej oferty książek drukowanych nowo zapisani studenci otrzymają darmowy voucher do książek w wersji elektronicznej w Czytelni Ibook Libra.

BiblioStarter dla studentów to także  zintegrowane usługi biblioteczne, które usprawnią życie każdego studenta. Nasza aplikacja mobilna "e-Biblioteki Pedagogiczne" na platformy Android (Google Play), iOS (App Store) oraz Windows Phone (Microsoft Store) okazała się strzałem w dziesiątkę. Aplikacja umożliwia pełną obsługę konta w systemie bibliotecznym oraz szybki i wygodny  dostęp do nowoczesnych e-usług. Zapominalscy na pewno docenią wbudowaną w aplikację kartę biblioteczną. Z pozycji telefonu można w pełni kontrolować swoje konto biblioteczne.

Ale to nie wszystko! Nasza biblioteka to przestrzeń dla Was – tu możecie nie tylko poczytać książki i prasę, ale także spotkać się ze znajomymi i pracować razem w pokoju pracy twórczej. Do dyspozycji użytkowników  znajduje się komputer z dostępem do Internetu, projektor multimedialny oraz tablica suchościeralna. 

W  dzisiejszych czasach niezwykle cenimy mobilność. Warto przypomnieć, że dbając o wygodę i oszczędność czasu użytkownicy biblioteki mogą korzystać z e-usług w ramach projektu „Podkarpackie e-biblioteki pedagogiczne”. Czytelnik w dowolnym czasie w dowolnym miejscu może zamówić książki, które zostaną dostarczone kurierem bezpośrednio pod wskazany adres. Czytelnik ponosi wyłącznie koszty zwrotu zamówionych książek lub oddaje je bezpośrednio w bibliotece. Dla książek i materiałów bibliotecznych wypożyczonych zdalnie wydłuża się dodatkowo okres wypożyczenia o 30 dni.

Każdy student jest dla nas wyjątkowy ! dlatego może liczyć na indywidualny instruktaż  korzystania z elektronicznego katalogu INTEGRO oraz wszystkich funkcjonalności i e-usług dostępnych w bibliotece.


Autor: Katarzyna Materna