Pod hasłem „Nasza Mała Ojczyzna – nowoczesna edukacja regionalna w bibliotece” odbyło się seminarium dla bibliotekarzy bibliotek publicznych, pedagogicznych i szkolnych. Z ramienia organizatorów seminarium otworzyły Dorota Woźnica, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz Grażyna Jędryczka, kierownik Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle.
Podczas spotkania uczestnicy seminarium wysłuchali tematycznych prelekcji Grażyny Jędryczki z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie Filia w Jaśle, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle placówką promującą region jasielski wśród uczniów, Doroty Strzępek z Zespołu Szkół w Lublicy, Mój region. Moja mała ojczyzna – przykłady działań Zespołu Szkół w Lubli, Elżbiety Szaro z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle, Wydawnictwa/publikacje I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle jako materiały źródłowe dotyczące historii regionu jasielskiego oraz Izabeli Tomaszewskiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, Ojczyzna to ludzie – TY i JA, Anny Filip z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, Literacko i artystycznie o regionie – o projekcie Dziedzictwo Niepodległej, a także Wiesława Hapa, Działalność Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego na płaszczyźnie pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie regionalizmu, kształtowania postaw szacunku do Małej Ojczyzny oraz patriotyzmu lokalnego.
Bibliotekarze wysłuchali bardzo interesujących wystąpień dotyczących różnych dróg prowadzenia edukacji regionalnej, zarówno poprzez regionalizację nauczania, jak i nauczanie regionalne. Spotkanie było bardzo owocne, a wiele przykładów dobrych praktyk może stanowić inspirację do nowych działań bibliotekarzy w tym zakresie.