Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Filii Brzozów

Brzozów

4 czerwca br. brzozowska Filia, wzorem lat ubiegłych przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i zorganizowała spotkanie czytelnicze. Tym razem do wspólnego świętowania zaprosiliśmy dzieci z klas 1-3 świetlicy Szkoły Podstawowej w Bliznem.
Do czytania wybraliśmy wyjątkowo ciekawą i humorystyczną książkę  pt. „Smopsy” Justyny Bednarek, autorki ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, w tym szczególnie znanej serii o niesamowitych przygodach skarpetek. „Smopsy” to historia w której pojawiają się zarówno smoki, wiedźmy i rycerze, jak i  zwykła czteroosobowa rodzinka państwa Marchewków. Dzieci z uwagą śledziły przygody smoków, które z czasów średniowiecza, trafiły do współczesności.  Co się stało ze smokami, gdy trafiły do naszych czasów? Czy rycerz Jaromir z Arkony schwytał smoki?  O tym chcieli dowiedzieć się uczniowie podczas naszego krótkiego spotkania. Dzieciom tak spodobała się czytana historia, że chciały ją poznać całą. Z odsieczą przyszła nam zaprzyjaźniona pani z biblioteki szkolnej, która obiecała, że następne rozdziały przeczyta im na kolejnych zajęciach w świetlicy.
Podczas naszego spotkania zwróciliśmy również uwagę uczniów na inne równie ciekawe książki napisane przez autorkę „Smopsów”, nie zabrakło również rozmów o tym co czytają dzieci w domu oraz podczas zajęć szkolnych.
 

Autor: Katarzyna Materna