Katalogi i bibliografie

Katalog on-line

Zapraszamy Państwa do przeglądania naszej bazy danych. Obejmuje ona księgozbiór należący do BPW w Krośnie i pięciu filii.
Katalogi tradycyjne zostały zamknięte w grudniu 2004 roku.

 

Katalog komputerowy zawiera opisy wydawnictw zwartych (książek), ciągłych (czasopism) oraz dokumentów audiowizualnych znajdujących się w zbiorach PBW w Krośnie i jej filii.
W celu zlokalizowania położenia danej pozycji w Bibliotece i Filiach należy zwracać uwagę na oznaczenia znajdujące się na początku sygnatury. Wskazują one agendy, w których udostępniane są poszczególne książki.

Bibliografia Proweb 

Zachęcamy  do korzystania z bazy bibliograficznej PROWEB, tworzonej w PBW w Krośnie od 2007 roku.

Prezentowana baza rejestruje opisy wydawnictw zwartych, ich fragmenty (rozdziały, rozprawy) oraz opisy artykułów z ok. 90 tytułów czasopism prenumerowanych przez Bibliotekę.

Wejście do bazy PROWEB znajduje się … . Po zalogowaniu się ( jako ANONIM) użytkownik uzyskuje dostęp do bazy i możliwość  wyszukiwania określonych pozycji wg indeksów: Autor publikacji, Tytuł publikacji, Tytuł czasopisma, Słowo kluczowe, Indeks przedmiotowy ogólny, Kartoteka-klasyfikacja, Rok publikacji.

Wyszukane przez Państwa opisy bibliograficzne mogą stanowić zestawienie bibliograficzne na dany temat, które można wydrukować, zapisać na dysku lokalnym lub wysłać pod wybrany adres e-mail.

 

Dodatkowe informacje