Ibuk Libra

2014 plakat ibukZapraszamy do korzystania z pierwszego polskiego serwisu książek elektronicznych dla bibliotek.
Uprzejmie informujemy, że w tym roku  946 darmowych e-booków przygotowała biblioteka dla swoich czytelników.

Uwaga! Czytelnicy, którzy byli już użytkownikami serwisu IBUK LIBRA i otrzymali od Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie bezpłatny PIN do logowania, mogli korzystać z dostępu do elektronicznych książek tylko do końca roku 2014. Po tym terminie dotychczasowy PIN nie będzie mógł być używany. Osoby zainteresowane dalszym korzystaniem z wirtualnej czytelni prosimy o odebranie nowego kodu aktywacyjnego w bibliotece.

Serwis IBUK LIBRA to elektroniczne wersje publikacji oferowanych przez wiele wydawnictw w Polsce, m.in. Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Naukowo-Techniczne, Wydawnictwa Akademickie i inne. W serwisie znajdują się również publikacje Wydawnictwa WSPol. Z serwisu IBUK LIBRA można korzystać ze wszystkich komputerów w sieci biblioteki oraz z dowolnego miejsca, po otrzymaniu bezpłatnie kodu PIN od Biblioteki.

Kody można otrzymać w placówce macierzystej i we wszystkich filiach biblioteki.

Jednocześnie informujemy, że aktualnie baza IBUK Libra działa na nowym oprogramowaniu, które umożliwia aktywną pracę z tekstem oraz dostęp z urządzeń mobilnych.

IBUK Libra dostępny jest pod adresem: http://libra.ibuk.pl

Aby korzystać z serwisu koniecznością jest założenie jednorazowego osobistego konta myIbuk, umożliwiającego danemu użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem. Po założeniu konta, podając swój adres e-mail i utworzone przez siebie hasło należy podać dodatkowo kod PIN otrzymany w bibliotece. Przy kolejnych logowaniach czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Aby poprawnie przeprowadzić rejestracje kliknij POMOC i zobacz Jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy) - lewy dolny róg na stronie www.libra.ibuk.pl
UWAGA:
- bardzo ważne! - w pierwszej kolejności rejestrujemy się (podajemy adres e-mail i hasło).
http://libra.ibuk.pl/
Uwagi techniczne:
wymagana przeglądarka: Google Chrome lub Mozilla Firefox.

2014 plakat ibuk

Dodatkowe informacje