Filia w Brzozowie

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie
Filia w Brzozowie
ul. Parkowa 13
36-200 Brzozów
tel. (013) 434 18 08
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sam_0543

Biblioteka Pedagogiczna w Brzozowie mieści się w budynku przy ulicy Parkowa 13.

Biblioteka czynna
Poniedziałek: 10.00 : 17.00
Wtorek: 10.00 : 18.00
Środa: NIECZYNNE
Czwartek: 10.00 : 18.00
Piątek: 10.00 : 18.00
Sobota: 9.00 : 13.00

Pracownicy:
kierownik filii: mgr Elżbieta Szul
nauczyciel bibliotekarz: mgr Piotr Boczar
pracownik obsługi: Barbara Bąk


Początki biblioteki sięgają roku 1954. Zalążkiem brzozowskiej biblioteki była Biblioteka Inspektoratu Oświaty, pierwszy wpis do inwentarza książek został naniesiony 14 kwietnia 1954 r. Biblioteka kilkakrotnie zmieniała lokal, od 1 sierpnia 2012 r. znajduje się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Parkowej 13. Zlokalizowana jest w pobliżu Szkoły Podstawowej i parku miejskiego.
Filia posiada największe zbiory literatury naukowej i pedagogiczno-psychologicznej w powiecie brzozowskim (35 330 woluminów, stan na 31.08.2012 r.) W placówce gromadzone są różne rodzaje dokumentów, głownie książki i czasopisma, a także materiały audiowizualne. Pod względem tematycznym dominuje literatura pedagogiczna, psychologiczna i socjologiczna. Biorąc pod uwagę potrzeby czytelników biblioteka gromadzi coraz więcej publikacji naukowych i popularnonaukowych z różnych dziedzin wiedzy. W 2005 r. zostały rozpoczęte prace związane z komputeryzacją zbiorów. Obecnie wszystkie książki zostały opracowane komputerowo, można je przeglądać i zamawiać korzystając z Katalogu OPAC.
Biblioteka dysponuje czytelnią multimedialną z bezpłatnym dostępem do internetu. Do dyspozycji czytelników w pracowni znajduje się sześć stanowisk komputerowych i drukarka.
W placówce organizowane są lekcje biblioteczne dla uczniów różnych poziomów kształcenia. Biblioteka promuje twórców regionalnych i uzdolnionych plastycznie uczniów. W czytelni wystawiane są prace malarskie, graficzne, fotograficzne, rzeźby i kolekcje. Odbyły się m. in. wystawy: prac olejnych Piotra Worońca, grafik Agaty Bałuszyńskiej, prac Teresy Sieńczak, fotografii przyrodniczej Bartosza Dubiela.
Organizujemy także wernisaże, spotkania z poezją i konkursy o zasięgu powiatowym. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje