Relacja z akcji "Biblioteczna Akademia Zdrowia"

DSC 9292Działania prozdrowotne weszły na stałe do kalendarza imprez organizowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie. W tym roku w Bibliotecznej Akademii Zdrowia pochyliliśmy się nad problemem zdrowia psychicznego uczniów. Zaprosiliśmy do współpracy Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Jaśle. Młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowanych przez nauczycieli : p. Kamilę Szpak oraz p. Magdalenę Mularską pt. „Profilaktyka stresu i sposoby radzenia sobie ze stresem”. Zajęcia wzbogaciły niewątpliwie warsztaty, które przeprowadziły słuchaczki MSCKZiU w Jaśle. Zademonstrowano masaż relaksacyjny, zabiegi na dłonie oraz warsztaty z zakresu arteterapii mające na celu relaksację oraz redukcję stresu.
Spotkaniu towarzyszyła wystawa zbiorów bibliotecznych poświęcona zagadnieniom stresu, depresji, relaksacji, aktywności fizycznej pt.„Od spiętego do luzaka”.
Akcja miała na celu zwiększenie świadomości młodzieży dotyczącej własnego zdrowia psychicznego, zwrócenie uwagi na profilaktykę stresu poprzez właściwą dietę, odpowiednią ilość snu, dobrą kondycję fizyczną, aktywny wypoczynek i spotkania z przyjaciółmi. Wykorzystujmy więc czas majówki do rozwijania w sobie pozytywnego nastawienia, które pozwoli nam na rozładowanie nadmiernego stresu.
Małgorzata Tajak

Dodatkowe informacje