Kącik logopedyczny

20180327 094338W Wypożyczalni PBW w Krośnie stworzyliśmy przestrzeń do prezentacji zbiorów bibliotecznych na temat logopedii. W naszym „Kąciku logopedycznym” przeznaczonym dla logopedów, pedagogów, nauczycieli oraz rodziców dzieci mających problemy z rozwojem mowy dziecka

znajdziecie Państwo propozycje ćwiczeń i zabaw usprawniających, wspomagających wymowę, które można wykonywać zarówno w poradni, jak i w domu.
Pamiętajmy, że wada wymowy jest uciążliwa przede wszystkim dla dziecka i nie jest jego winą, więc pomóżmy mu i zadbajmy o to, aby prawidłowo mówiło i pięknie się wypowiadało.
Terapia logopedyczna obejmuje ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń wymowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację i ćwiczeń oddechowych proponowane są ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój mowy dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie
i pisanie. Terapia logopedyczna prowadzona jest do momentu wyeliminowania lub złagodzenia zaburzenia stanowiącego powód objęcia dziecka opieką logopedyczną.
Bardzo ważne jest, by w sytuacjach pojawienia się jakichkolwiek zaburzeń, jak najwcześniej podjąć terapię logopedyczną i kontynuować ją aż do osiągnięcia zadowalającego efektu.
Podjęcie terapii logopedycznej oznacza konieczność utrwalania uzyskanych efektów w domu. Nawet kilkuminutowe, ale codzienne ćwiczenia rodzica z dzieckiem są dużą pomocą.
Mamy nadzieję, że prezentowane zbiory pomogą naszym użytkownikom w prowadzeniu terapii logopedycznej.

Dodatkowe informacje