Konkurs multimedialny na kronikę „Echa czynu niepodległościowego w kronikach szkolnych. Zapisy z lat 1914 - 1920” z okazji obchodów 100. rocznicy niepodległości Polski

plakat konkurs niepodlegoKronika (z gr. chronos-czas)-faktograficzny opis wydarzeń w układzie chronologicznym, również utwór dziejopisarski o charakterze literackim.
Kronika nie zawiera analizy tych wydarzeń, może jednak zawierać podsumowania oraz komentarz autora.

Wydarzenia te najczęściej dotyczą życia państwa, instytucji, organizacji itp. Zapis tych wydarzeń może odbywać się na bieżąco, w miarę ich rozwoju lub później. Kroniki zaliczane są do utworów epickich, często łączą ze sobą cechy powieści, legendy, a czasem nawet baśni.
To wielkie wydarzenie historyczne, jakim jest polski czyn niepodległościowy ukazać chcemy za pomocą najnowszych technologii i zachęcić młodzież szkolną do wykonania współczesnej wersji kroniki powstałej na bazie zapisów kronik szkolnych z lat 1914-1920. Warunkiem koniecznym udziału w konkursie jest udokumentowane istnienie kroniki szkolnej z tego okresu (chodzi o wpisy do kroniki z tych lat, jak również zapisy dotyczące tego okresu mimo, że kronika powstała później).

Regulamin w załączeniu.

Termin nadsyłania: 10czerwca 2018 r.

Ogłoszenie wyników konkursu: wrzesień 2018 r.

Kontakt:

PCEN Oddział w Krośnie:

Jarosław Menet – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PCEN Oddział w Przemyślu,

Anna Smołyńczak-Bagińska – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PCEN w Rzeszowie:

Roman Zych – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wacław Smyczyński – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">wsmyczyńTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Janusz Ustrzycki – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PCEN Oddział w Tarnobrzegu:

Jacek Kulasa – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje