Tego się w szkole nie dowiecie

S730404128 lutego uczniowie klas 6 i 7 Szkoły Podstawowej w Łękach Strzyżowskich z opiekunami gościli w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej
w Krośnie. Na wstępie zapoznali się z profilem biblioteki, zadaniami realizowanymi przez naszą placówkę oraz z zasadami korzystania z naszych zbiorów. W wypożyczalni młodzież uczestniczyła w zajęciach literacko – wychowawczych „Kto przysłowia zna, ten się dobrze ma”.

Celem zajęć było poznanie polskich przysłów i ich znaczeń. Warto je poznać i zrozumieć, bo stanowią one część naszej kultury. W pierwszej części zajęć uczniowie wyjaśniali znaczenie odczytywanych przez nauczyciela bibliotekarza przysłów. W drugiej części uczniowie podzieleni na grupy rozwiązywali zadania quizowe, wybierając prawidłowe odpowiedzi z zestawów przysłów oraz układając z „rozsypanki” wyrazów prawidłowo przysłowie. Natomiast w czytelni poznali materiały piśmiennicze na przestrzeni dziejów (od papieru czerpanego do książki elektronicznej, najcenniejsze zbiory : najstarsze druki oraz edycje bibliofilskie. Ponadto w czasie spotkania poruszono temat związany z agresją elektroniczną wśród dzieci i młodzież i hejtem jako jedną z form naruszania praw człowieka.

Dodatkowe informacje