XVI Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom w jasielskiej Filii

IMG 0528Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie Filia w Jaśle aktywnie włączyła się w XVI Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania Dzieciom.
5 czerwca br. Małgorzata Kasza czytała w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle. Przedszkolaki wysłuchały bajki „Księżniczka Balbinka i papuga Aisha”. Tekst spotkał się z dużym zainteresowaniem najmłodszych, którzy chętnie odpowiadali na pytania związane z treścią bajki oraz za pomocą ekspresji twórczej przedstawili dalsze przygody bohaterki.
8 czerwca br. Beata Szczepanik czytała w Szkole Podstawowej nr 1 w Jaśle. Uczestnikami zajęć z książką byli uczniowie kl. III. Akcja głośnego czytania miała miejsce w plenerze. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem dzieci. Oprócz nauczyciela bibliotekarza z jasielskiej Filii swoje ulubione utwory czytali również uczniowie.
9 czerwca br. Kierownik Filii czytała w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle. Bajkę Braci Grimm „Śnieżka i Różyczka” wysłuchały przedszkolaki z grupy Motylki. Dzieci nie tylko z zaciekawieniem słuchały tekstu, ale także żywo włączały się w dyskusję i odpowiadały na pytania czytającej.
Ponadto 7 czerwca br. Kierownik Filii przeprowadziła zajęcia czytelnicze w bibliotece. Uczestniczyła w nich grupa Krasnale z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaśle. Przedszkolaki odbyły „Podróż w zaczarowany świat bajek”. Bajkowy pociąg odwiedził stację Kapturkowo, Pantofelek, Śnieżna Kraina, Miodzik i Piernikowo. Na poszczególnych stacjach przedszkolaki spotkały bajkowe postacie i wysłuchały, krótkich wierszowanych opowieści na ich temat. Na końcowej stacji Biblioteka prowadząca przeczytała maluchom dwa utwory Kasi Klich ze zbioru „Bajkowa drużyna”: „Mała czarownica” i „Cukierkowa dieta”. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Grażyna Jędryczka

Dodatkowe informacje