Kolejna edycja Bibliotecznej Akademii Zdrowia

610 maja br. uczniowie krośnieńskiej szkoły podstawowej uczyli co wart jeść !. Biblioteczna Akademia Zdrowia organizowana cyklicznie przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie potwierdziła po raz kolejny swoją aktywność w dziedzinie promowania zdrowego stylu życia i odżywiania.

Do tegorocznej edycji jako partner dołączyła firma Power Dance Studio. Spotkanie odbyło się pod hasłem: „Apetyt na zdrowie !!!"
Uczniowie uczestniczyli w zajęciach literackich, gdzie słuchali opowiadania Magdaleny Kujawskiej „Witaminowe przygody” , bawili się w rozpoznawanie i nazywanie warzyw, i owoców, oceniali poprawność bądź fałszywość zdań czytanych przez bibliotekarza, ćwiczyli zdolność koncentracji w zabawie „Kosz pełen zdrowia”, a na zajęciach plastycznych gotowały zupę jarzynową.
Na zakończenie uczniowie uczestniczyli w zajęciach rozwijających aktywność fizyczną ZUMBA Kids, w których połączono muzykę, ruch, naukę tańca z nauką koordynacji, równowagi, kształtowaniem i rozwijaniem kreatywności i pamięci.

Dodatkowe informacje