Spotkanie autorskie z Ruchem Poetyckim „Zgrzyt” w brzozowskiej Filii

SAM 647331 marca 2017 r. w brzozowskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie odbyło się Spotkanie autorskie z Ruchem Poetyckim „Zgrzyt” połączone z promocją almanachu tej grupy twórczej. Ruch Poetycki „Zgrzyt” w Brzozowie powstał wiosną 2015 r., ale autorzy z nim związani spotykali się nieformalnie już w 2014 r. Obecnie z Ruchem związanych jest siedmioro poetów z okolic Brzozowa, Krosna i Jasła. Na spotkaniu swoje wiersze zaprezentowali: Anna Ziemba-Lonc, Katarzyna Tercha-Frankiewicz, Halina Urban, Anna Wiatrak, Jan Organ i Kamil Frankiewicz.
Anna Ziemba-Lonc debiutowała w 1999 r. na łamach lokalnego pisma „Dębina”. Jej wiersze ukazywały się w prasie oraz kilkunastu antologiach i almanachach poetyckich. Od lat jest członkinią Stowarzyszenia Kulturalnego „Debina” w Krościenku Wyżnym. Wydała tomiki wierszy „We wszystkich kolorach tęczy” (2014) oraz „Czyjeś życie” (2016).
Katarzyna Tercha-Frankiewicz - zadebiutowała tomikiem wierszy „Zapiski powracającego człowieczeństwa” w 2010 r. W ubiegłym roku opracowała publikację „Brzozów w legendach”. Swoje wiersze publikowała w czasopismach lokalnych i almanachach poetyckich. Obecnie jest związana z Ruchem Poetyckim „Zgrzyt” oraz Stowarzyszeniem Ludzi Twórczych w Brzozowie. Zajmuje się również prozą i grafiką.
Halina Urban - pierwsze wiersze napisała w połowie 2012 r. Dotychczas wydała osiem tomików: „Emocje”, „Usta ciszy”, „Dwa oblicza”, „Splątane myśli”, „W ogrodzie emocji”, „Ścieżkami emocji” oraz wiersze dla dzieci: „Pora na uśmiech” oraz „Moja Wierszolandia”. Jej wiersze ukazały się także w antologiach oraz w prasie lokalnej.
Anna Wiatrak – wydała zbiór wierszy pt. „Drabina”. Publikowała na łamach dwutygodnika „Droga” oraz w miesięczniku „Wiadomości Brzozowskie”.
Jan Organ – wydał dwa tomiki miniatur prozą oraz dziesięć tomików poetyckich: „Spokój wam przynoszę”, „Odgłosy traw izdebskich”, „Mgnienie życia”, „Poetyckie peryferie”, „Confiteor”, „Orka wyobraźni”, „Znicze pamięci”, „Liryki hiszpańskie”, „Wahadło poetyckie”, „Niezapominajki”, „Twarze wolności”. Publikował wiersze również w wielu antologiach poetyckich oraz w czasopismach literackich i regionalnych.
Kamil Frankiewicz – wiersze publikował na łamach Kwartalnika Ruchu Poetyckiego „Zgrzyt” ukazującego się w „Brzozowskiej Gazecie Powiatowej” oraz na blogu internetowym.

Dodatkowe informacje