Aktualności Wydarzenia

Józef Wybicki (1747 – 1822) - 270 rocznica urodzin.

20170811 095434Zapraszamy do oglądania ekspozycji w Wypożyczalni ( parter) na temat Józefa Wybickiego - wybitnego mówcy i pisarza. "Pieśń Legionów Polskich we Włoszech", znana jako "Mazurek Dąbrowskiego"

więcej...

Książka - przewodnik - najlepsza nawigacja

DSCF1997Jednym z motywów uprawiania turystyki jest zdobycie wiedzy (informacji) o otaczającym nas świecie, dlatego też informacja turystyczna uważana jest za ważny element turystyki. Ma ona różne formy – drukowaną, wizualną, prasową, ustną. Tej informacji dostarczają przewodniki turystyczne opracowane i wydane w ciekawej oprawie graficznej, dostarczające informacji o danym miejscu, regionie czy kraju.

Czytaj więcej...

Godziny pracy biblioteki w okresie wakacyjnym 2017

wakacjeSzanowni Czytelnicy,
Uprzejmie informujemy, że w okresie wakacyjnym
tj. od 1 lipca 2017 r. do 31 sierpnia 2017 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie i jej filie będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. W soboty biblioteka będzie nieczynna. Filia w Ustrzykach Dol. będzie nieczynna od 26 czerwca do 21 lipca 2017r. a Filia w Lesku w okresie od 24 lipca do 20 sierpnia 2017 r.

Rekomendacje nowości

Jesienne nowoci 2Zapraszamy do zapoznania się z rekomendacjami nowości w PBW w Krośnie : m in. Rozwijanie kompetencji czytelniczych i upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, rekomendacje z konferencji "Biblioteka szkolna oczywiście"

więcej...

To proste ! Ibuk Libra na wakacjach

plakat ibukW okresie wakacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie serdecznie zaprasza na indywidualne konsultacje dotyczące szeroko pojętego pojęcia książki elektronicznej. Będzie to okazja sprawdzić jak czyta się książkę elektroniczną, jak działa IBUK Libra

więcej...

Dodatkowe informacje